CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN “14 MART” MEKTUBU

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle, Covid-19 mücadelesinde hayatını kaybeden sağlık emekçilerinin ailelerine mektup gönderdi.

Okunma Sayısı: 1786    |    Haber Tarihi: 14.03.2021

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mart Tıp Bayramı mesajında, "Sağlık emekçilerimize söz veriyorum. Çalışma koşullarınızı iyileştireceğiz. Çalışırken can güvenliği endişesi yaşamadığınız ve emeğinizin karşılığını aldığınız bir sağlık sistemini birlikte kuracağız. Güçlü sosyal devleti birlikte inşa edeceğiz" dedi.  

Kılıçdaroğlu 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

"Covid-19 sürecinde çok sayısı da sağlık şehidimiz var. İnsan hayatını kurtarırken kendi hayatlarını verdiler. Bir hayat kurtarmak için yeri geldiğinde hayatlarını feda eden kişiler. Onlara minnet duyuyoruz. 83 milyon sağlık çalışanlarına borçluyuz. 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla anı pulları bastırdık ve her bir sağlık şehidimizin ailesine duygularımızı anlatan birer mektup gönderiyoruz. Onlar bizim gönlümüzde, 83 milyonun gönlünde yer ettiler. Hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarına aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz."  

"SAĞLIK SİSTEMİNİ BİRLİKTE KURACAĞIZ"

CHP Lideri Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda da şöyle dedi: 

"Bir canı yaşatabilmenin sorumluluğuyla hareket eden, iyiliği, emeği, dayanışmayı ve umudu yaşatmaktan vazgeçmeyen bütün sağlık emekçilerimizin #14MartTıpBayramı’nı kutluyorum.

Vatandaşı koruyan, sağlık emekçilerini onurlandıran güçlü sosyal devleti birlikte inşa edeceğiz. Bu bizim öncelikli görevimizdir. Bu vesileyle bir nefes sıhhat için, kendi nefesinden vazgeçen sağlık emekçilerimizin hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.

Yaşamımızı emanet ettiğimiz değerli sağlık emekçilerimize söz veriyorum. Çalışma koşullarınızı iyileştireceğiz. Çalışırken can güvenliği endişesi yaşamadığınız ve emeğinizin karşılığını aldığınız bir sağlık sistemini birlikte kuracağız."


Bu Kategorideki Diğer Haberler

Kılıçdaroğlu ne söyledi?
Haber Tarihi: 17.12.2020